Akvarelová technika: Pastelky Grip

Kids 6 years and older 

10 min

Co budete potřebovat:

Akvarelové pastelky Grip, štěteček, kelímek na vodu Click&Go

Akvarelové pastelky Grip patří mezi nejkvalitnější pastelky a mají řadu předností. Trojhranný tvar, speciální oblast úchopu tvořenou malými masážními body, lehké, FSC certifikované dřevo, nelámavou tuhu a velmi kvalitní pigmenty. Tyto kvalitní pigmenty zaručují krásně jasné a syté obrázky a zábavné kreslení. Kromě kreslení jsou pastelky Grip vhodné také pro akvarelovou techniku, protože jejich barevná stopa je vodou zcela rozmalovatelná.

Akvarelová technika je velmi rozmanitá a existuje celá řada možností, jak propojit zábavu a kreativitu. Vyzkoušejte si různé techniky a bavte se společně při zábavném kreslení a malování! 

Roztírání barvy

Vymalujte obrázek barvou a poté ho rozmalujte vodou. Ještě než obrázek zaschne, tak pomocí papírového kapesníku odstraňte zbytek vodové barvy. Tímto způsobem vzniknou velmi zajímavé efekty. 
 

Malování podle šablony

Malování podle šablony a využití akvarelového efektu.
Využití šablony může být velmi zajímavé. Nejdříve si namalujte na tvrdý papír oblíbené zvíře, které bude hlavní motivem dalších obrázků. My jsme zvolili koníka a ukážeme vám, různé možnosti práce se šablonou. Stačí akvarelové pastelky, štětec a pár kapek vody a vlastní kreativita.
Tímto způsobem si můžete namalovat celou řadu různých zvířátek. Stačí si obrysy zvířátek namalovat na tvrdý papír, vystřihnou a můžete začít tvořit. 

1. Akvarelový efekt


Podle šablony si akvarelovou pastelkou obkreslete koníka a pak šablonu odendejte. Vnitřní části kolem obrysu - uši, ocásek, hřbet, kopítka, trochu vymalujte směrem ke středu. Poté mokrým štětcem rozmalujte směrem ke středu koníka. 

2. Proužky ve stylu zebry

Opět si obkreslete podle šablony koníka a šablonu pak odložte. Na vedlejším kousku papíru si pomocí pastelky a vody rozmíchejte modrou barvu. Trochu modré barvy pak naberte na štětec a namalujte koníkovi podélné proužky. Nechte trošku zaschnout, ale ne zcela a pak modrou pastelkou koníka vyšrafujte. Některé linky se rozpustí v modrých pruzích, některé zůstanou. 

3. Duhový koník

Zkuste barvy, které máte nejraději. Vybarvěte vnitřní části koníka různými barvami. Poté je rozmalujte vodou a vysušte kapesníkem. Vznikne krásně duhový koník.

4. Ohrada kolem koníka

Vymalujte pozadí třeba růžovou barvou. Pak vytvořte třeba modrou pastelkou přes pozadí plot - vodorovné a svislé čáry. Poté na papír položte šablonu koníka, obtáhněte pastelkou a šablonu odejměte. Vnitřní část koníka rozmalujte mokrým štětečkem a po chvilce vysušte hadříkem nebo papírovým kapesníkem.

Efekt stínu

a pencil line turns into a shadow
Pomocí akvarelových pastelek můžete také vytvořit velmi zajímavé stíny.
Obrázky nemusíte vždy vymalovat celé. Stačí když rozmalujte obrysovou linku směrem ke středu obrázku a vytvoříte tak velmi zajímavý, trojrozměrný efekt. Pokud barvy rozmalujte směrem ven od obrázku, tak dosáhnete efektu stínu.