Upozornění na podvodné online stránky, které nabízejí produkty Faber-Castell. Více informací

Základní techniky s akvarelovým popisovačem Albrecht Dürer

Akvarelové popisovače Albrecht Dürer jsou moderní definicí akvarelu: vysoce kvalitní kreslicí nástroj podporuje spontánní skicování i malování akvarelu. Inkoust na vodní bázi je vždy připraven a je vodou zcela rozmalovatelný.

Umělecké akvarelové popisovače vynikají díky vysoké pigmentaci inkoustu a vysoké světlostálosti. Kódování barev odpovídá barevnému systému Faber-Castell, a proto jsou popisovače spolehlivě kombinovatelné s jinými uměleckými pastelkami od společnosti Faber-Castell. Popisovač Albrecht Dürer má dva hroty- flexibilní štětečkový a pevný vláknový hrot. Tyto hroty nabízejí umělcům flexibilitu v osobním stylu kreslení. Vysoce pigmentovaný inkoust propůjčuje náčrtům a kresbám vysokou dynamiku, která může být zvýrazněna akvarelovou technikou.

Umělecké popisovače Albrecht Dürer ocení kreativci a umělci hlavně na svých cestách za inspirací.

 

 

Výběr správného papíru

Dobré výsledky kreslení nebo malování závisí na použitém papíru. Pro dosažení optimálního výsledku doporučujeme akvarelový papír Canson Montval (300g / m2 - jemnozrnný) nebo Hahnemühle Fine Art Britannia (300g / m2 - lisovaný za tepla). Čím vyšší gramáž papír má, tím je vhodnější pro akvarelovou techniku. Tyto akvarelové papíry navíc obsahují celulózový papír, který podporuje dobrou rozpustnost inkoustu vodou. Akvarelové papíry mají také připravené okraje pro uchycení papíru lepenkou k podkladu.

Umělecký popisovač Albrecht Dürer neprosakuje skrz papír, takže můžete použít obě stany kvalitního akvarelového papíru.

Míchání barev bez vody

Míchání barev

Vrstvení barev na sebe vytváří barevné směsi s ostrými přechody a tvary. Díky průhlednému inkoustu barevné vrstvy prosvítají a vytváří nové barevné tóny. V závislosti na pořadí, v jakém se barvy překrývají, lze vytvořit různě syté barevné tóny. Žlutá přes modrou tedy vytváří jiný tón než modrá přes žlutou.

Míchaní barev s vodou

Se štětcem a vodou lze vrstvené barvy rozmalovat. Hrany a čáry výkresu se smísí, barvy splynou a zanechají krásný efekt akvarelu. 

Míchaní barev na separátním papíru

Je možné, že při přímém užití akvarelové techniky nemají barvy takovou intenzitu, jakou byste si přáli. Vyzkoušejte tedy barvy rozmalovat na separátním kusu papíru a pak je přeneste na stále ještě vlhký výkres.

Náš tip

Pokud je hrot špinavý a vykazuje zbytky jiných barev, lze jej snadno vyčistit papírovou utěrkou.
Křížové šrafování

Šrafování

Když použijete šrafování, je intenzita světla předmětů definována vzhledem a sílou čar, mezerami mezi nimi a dynamikou. Čím jsou čáry k sobě blíže, tím tmavší a intenzivnější je barevný efekt.

Formativní technika šrafování
Techniku šrafování lze přizpůsobit individuálnímu tvaru objektu.
Barevné přechody

Akvarelová technika

Akvarelové popisovače Albrecht Dürer poskytují umělci prostor, používat jakékoliv současné akvarelové techniky. Inkoustové pigmenty se dokonale rozpustí po kontaktu s vodou a okamžitě promění povrch a linie na působivé akvarelové obrázky.

 

Rozprašovač s vodou
Velmi zajímavé efekty a odstíny vznikají při postříkaní kresby vodou z rozprašovače.
Rozpouštění již zaschlé barvy
Krásné akvarelové efekty lze také vytvořit pomocí mokrého štětce na již zaschlém obrázku. 
Vrstvení barev
Zde je na sebe naneseno několik tenkých barevných vrstev. Každá použitá vrstva barvy musí před překrytím další barvou zaschnout. Protože jsou akvarely průhledné, překrývající se barvy se vizuálně promíchají a vytvoří nové barvy.

Mokrá technika

Každý malíř akvarelů zná a miluje tuto techniku malby. Nejprve je nutné papír dobře navlhčit čistou vodou. Barevné pigmenty se okamžitě po kontaktu s mokrou plochou rozpustí a rozšíří po mokré ploše.
Technika se solí
Technika s použitím soli využívá krystalizaci soli, která vytváří nádherné textury. Nasypte sůl na mokrý obrázek. Hrubá sůl intenzivně absorbuje vodu a barvu a je snadno odstranitelná po úplném zaschnutí.
Částečně rozmalovaná barevná stopa

Techniky se štětcem s vodní nádobkou

Štětec s nádobkou na vodu je dokonalým společníkem pro všechny umělce a kreativce nejen na cestách, ale také doma nebo v ateliéru. Umožňuje okamžitou přeměnu kresby na částečný nebo kompletní akvarel. 

Suchá technika

Téměř suchým štětcem můžeme barvu přenést přímo z akvarelového popisovače na akvarelový hrubý papír. Na hrubém papíře zanechá pigment zajímavou strukturovanou stopu. 
Stírací technika
Víčkem od štětečku, které má tvar písmene ''V", lze rozpuštěnou barvu snadno přetáhnou po papíru a vytvářet neobvyklé struktury.
Využití reliéfu víčka pro zajímavé efekty
Integrované drážky na víčku jsou ideální pro kreativní efekty. Než barva zaschne, můžete drážkami na víčku projet přes barevná místa. Drážky zanechají stopy, které dodají obrázku zajímavý efekt. 
Použití maskovací kapaliny

Maskovací kapalina

Zajímavé efekty dosáhnete použitím maskovací kapaliny pro akvarelovou techniku, která se používá ještě před použitím akvarelových popisovačů nebo pastelek. Na místa, která mají zůstat bílá, se pomocí štětce nanese maskovací kapalina a nechá se zaschnout. Maskovací kapalina vytvoří jemný film, který zachytí barevné pigmenty. Po dokončení práce akvarelovým popisovačem se místa vytvořené maskovací kapalinou odstraní. 

Použití modré maskovací kapaliny
Obchody s uměleckými potřebami nabízejí bílou a modrou maskovací kapalinu. Rozdíl spočívá pouze v lepší viditelnosti maskovaných povrchů.

Pitt Artist Pen

Kombinovaná technika

Kombinace akvarelových popisovačů Albrecht Dürer s dalšími uměleckými nástroji, jako jsou třeba permanentní pastelky nebo pastely, poskytují velký prostor pro vznik nových obrazových kompozic.

Umělecký inkoustový popisovač Pitt Artist Pen je ideálním nástrojem pro vytváření jasných linií a akcentů na zaschlých akvarelech. Vzhledem k tomu, že inkoust je voděodolný, náčrtky připravené pomocí popisovače Pitt Artist Pen zůstávají při následném malování akvarelu viditelné. Linery Pitt Artist Pen v různých velikostech hrotů a štětečkové popisovače Pitt Artist Pen s flexibilním hrotem rozšiřují možnosti každému umělci a kreativci.

Grafitová tužka Castell 9000 
Velmi zajímavá kombinace, která zaujme svým vzhledem, je kombinace akvarelu a grafitových tužek.