Upozornění na podvodné online stránky, které nabízejí produkty Faber-Castell. Více informací

Použití recyklovaných plastů

Vysoce kvalitní a výkonný plast zajišťuje kvalitu a delší životnost výrobků. Například takový kvalitní a dobře výkonný plast chrání inkoust u psacích potřeb před vysycháním, takže pera nebo třeba fixy či zvýrazňovače mohou být používány déle a vzniká tak méně odpadu.

Deklarovaným korporátním cílem skupiny Faber-Castell je neustále snižovat podíl konvenčních plastů u produktů nebo je nahrazovat recyklovanými materiály, aby se i nadále zlepšovala naše uhlíková stopa. Od roku 2016 jsou některé naše výrobky vyráběny z recyklovaných materiálů, tedy z opětovně použitých plastů. Za tímto účelem se plastový odpad zpracovává a používá jako nová surovina ve výrobě. Stále více našich výrobních závodů, jako například závod v rakouském Engelhartszellu, úspěšně používají recyklovaný materiál a díky tomu je na trhu stále více recyklovaných plastových výrobků. U těchto výrobků je pouzdro nebo tělo pera, fixu či zvýrazňovače vyrobeno převážně z recyklovaného materiálu.

Zároveň jsou jednorázové obaly nahrazovány papírem nebo recyklovaným plastem. Pro další prodloužení životnosti produktů lze mnoho výrobků opětovně naplnit.

Stěrací pryž bez obsahu PVC​

Jako přední světový výrobce stěracích pryží se společnost Faber-Castell vyhýbá používání škodlivých změkčovadel. Pryže neobsahují PVC díky přísným kontrolám kvality.

Opakovatelné doplnění náplně

Každý výrobek je vyroben z kvalitních vstupních surovin. Životnost mnoha výrobků lze prodloužit díky opětovnému naplnění.

Recyklovaný plast

Faber-Castell usilovně redukuje množství plastů nebo je nahrazuje recyklovanými materiály.

Recyklovatelný karton

Obaly z recyklovatelného kartonu.

Jak vyrábíme naše zvýrazňovače

Vytvořte si vlastní plán na výsadbu pokojových rostlin a zeleniny pomocí našich zvýrazňovačů. Naše zvýrazňovače jsou vyrobeny ze 100% recyklovaných plastů.