Upozornění na podvodné online stránky, které nabízejí produkty Faber-Castell. Více informací

Ekonomický aspekt

Společnost se vyznačuje kontinuitou vlastnictví, zkušeným vrcholovým a středním managementem a stabilní pracovní základnou asi 8 000 zaměstnanců po celém světě.
Jsme jednou z předních světových společností v oblasti výroby vysoce kvalitních výrobků pro psaní, kreslení, malování a kreativní tvorbu, jakož i dekorativních kosmetických výrobků.
Výroba našich výrobků probíhá v 10 výrobních závodech po celém světě, prodej ve 22 prodejních společnostech a jsme zastoupeni ve více než 120 zemích po celém světě.
S více než dvěma miliardami vyrobených tužek a pastelek ročně patříme k nejvýznamnějším a nejstarším výrobcům dřevěných tužek na světě.

Společnost Faber-Castell je jednou z předních světových společností v oblasti výroby vysoce kvalitních výrobků pro psaní, kreslení, malování a kreativní tvorbu, ale i dekorativních kosmetických výrobků. S více než dvěma miliardami ročně vyrobených tužek a pastelek je Faber-Castell nejvýznamnějším výrobcem dřevěných tužek a pastelek na světě.

Faber-Castell je také jednou z nejstarších společností na světě. Byla založena v roce 1761 a po celou dobu své existence byla a je řízena stejnou rodinou, a to již devět generací. Společnost se vyznačuje kontinuitou vlastnictví, zkušeným managementem a stabilní pracovní základnou asi 8 000 zaměstnanců po celém světě. Své vedoucí postavení na mezinárodním trhu si společnost získala díky trvalým postojům k tradičním hodnotám, závazku k nejvyšší kvalitě svých výrobků, odpovědnosti za životní prostředí a velkému množství produktových inovací.