Pastelky Children of the world

Great commitment for the little ones: Join us to support the humanitarian Red Pencil organization and its art therapy projects for children.

Pastelky Children of the world

Faber-Castell - Pastelky Grip Children of the world, pap.krabička 10+3 ks
Pastelky Grip Children of the world, pap.krabička 10+3 ks
Faber-Castell - Pastelky Grip Children of the world, pap.krabička 20+3 ks
Pastelky Grip Children of the world, pap.krabička 20+3 ks
Faber-Castell - Pastelky Children of the world, pap. krabička 12+3 ks
Pastelky Children of the world, pap. krabička 12+3 ks
Faber-Castell - Pastelky Children of the world, pap. krabička 24+3 ks
Pastelky Children of the world, pap. krabička 24+3 ks

Společnost Faber-Castell podporuje Humanitární misi Red Pencil při realizaci a financování umělecko-terapeutických misí pro děti, které zažily těžká životní traumata a ztráty nebo vážné krizové události. A i Vy můžete být s námi u toho: nákupem pastelek „Children of the world“ přispějete na terapeutické mise částkou 0,10 eura.

V tomto roce společnost Faber-Castell podporuje dva projekty. První podporovaný projekt je v Káthmándú v Nepálu. V rámci tohoto projektu se věnujeme dětem, které zůstaly opuštěné a žijí v dětském domově nebo byly umístěny do pěstounské péče. Další projekt malířské terapie, který podporujeme, je projekt Kibera v Keni. Kibera je největší chudinskou čtvrtí v Africe. Zde žije mnoho rodin s méně než jedním dolarem den a děti jsou často svědky násilí, jsou zneužívány, zanedbávány a nemají prakticky žádný přístup ke vzdělání. Humanitární mise Red Pencil se formou arteterapie snaží přinést do života dětí radost, smích a nastavení vnitřní rovnováhy s postupným zotavováním z traumatických životních zkušeností. Chcete se dozvědět více o Humanitární misi Red Pencil?


Zjistit více

Další informace o Humanitární misi Red Pencil

Podpořte společně s námi Humanitární misi Red Pencil!

 

Humanitární organizace Red Pencil sídlí v Singapuru. Byla založena v roce 2004 v reakci na podmořské zemětřesení, které způsobilo vlnu tsunami v Indickém oceánu. Toto zemětřesení si vyžádalo více než 230 000 obětí na životech. Organizace za dobu své působnosti iniciovala celou řadu humanitárních projektů po celém světě a je podporována významnými světovými organizacemi a společnostmi.

Chtěli byste podpořit Humanitární misi Red Pencil?

Chci pomoc

Společnost Faber-Castell chce podporovat jak velké, tak i malé umělce z různých částí světa, při rozvoji jejich tvůrčích schopnostech a při osobním vyjadřovaní jejich jedinečné osobnosti prostřednictvím kresby. Uvědomujeme si, že je velmi důležité přenést do vědomí dětí, že různé barvy pleti jsou přirozenou evolucí člověka. Proto chceme posílit v dětech jejich sebevědomí a jejich identitu prostřednictvím různých barev pastelek, které vystihují individuální barvy pleti. Děti tak mohou daleko věrněji zachytit sebe sami, svoji rodinu a své kamarády na obrázku v reálných barvách pleti. A k tomu by jim nová kolekce pastelek Children of the world měla pomoci. Sada pastelek je vhodná pro všechny děti na celém světě. Kresba, ať už zakládající se na zachycení vlastní fantazii nebo reálného prostředí, je důležitá v každé vývojové etapě dětí. Je to forma komunikace s okolím a způsob sdílení dětské radosti, ale i starosti. Proto je důležité podporovat dětskou kresbu, kreativitu a fantazii vhodnými nástroji, které umožní osobní rozvoj a růst dětí a také nalezení vlastní identity.

Pastelky v šesti odstínech pleti vyvinuli odborníci na líčení


Každá sada pastelek Children of the world obsahuje tři oboustranné pastelky se šesti odstíny barvy pleti. Při vývoji těchto barev využila společnost Faber-Castell know-how vlastní kosmetické divize: šest odstínů pleti vycházejí ze skutečných make-upových barevných tónů a mají obzvláště jemnou texturu. Barvy lze velmi snadno mísit a malí umělci mají možnost vytvořit celou řadu odstínů pleti. Více informací a užitečných rad ohledně míšení barev najdete zde.

Aby byly děti dobře připraveny na své kreativní dobrodružství, obsahuje každá sada pastelek Children of the world nejen šest nových barev pleti, ale také ostatní pastelky v různých barvách. Sady jsou dostupné buď v provedení s klasickými trojhrannými pastelkami nebo v provedení s pastelkami Grip. Trojhranný tvar umožňuje dětem pohodlný úchop třemi prsty a pastelky Grip mají navíc speciální povrchovou úpravu, které zajišťuje neklouzavé držení pastelky. Všechny pastelky mají velmi kvalitní barevné tuhy s vysokým obsahem pigmentu, které zaručují jasné a syté obrázky plné barev. Díky speciální technologii lepení tuhy do dřevěného pouzdra, se tuha nepoláme při pádu pastelky na zem. Zažijte společně s námi radost při kreslení!

Živá firemní tradice: Sociální charta Faber-Castell


Společnost Faber-Castell je tradiční značka a celosvětově aktivní rodinná společnost s dlouholetou kulturou hodnot. Proto je pro společnost samozřejmostí rovnost kultur a jejich rozmanitost. Společenské a kulturní hodnoty jsou denně ve společnosti Faber-Castell praktikovány a dodržovány: Sociální charta Faber-Castell platí pro všechny výrobní a obchodní společnosti mezinárodního koncernu od března 2000. Zahrnuje jasný zákaz všech forem diskriminace a rovného zacházení bez ohledu na barvu pleti, pohlaví, náboženství, rasu a národnost.


Zjistit více

Cesta kolem světa: předlohy pro malování pro malé umělce


Při malování děti velmi často objevují a odhalují svůj svět. Obrázky jsou často odrazem jejich prožitků a pocitů – radosti i starosti. A proto je velmi důležité povídat si s dětmi o jejich kresbě a snažit se jí porozumět. V tomto věku se také rozvíjí motorické dovednosti. Rozvíjí se také představivost a vlastní kreativita a úspěšné zvládnutí kresby obrázku pomáhá posilovat také dětské sebevědomí.

Naše předlohy pro malování zavedou děti do vzdálených kontinentů a zemí a umožní jim poznat kulturní rozmanitost každé z nich.

Zjistit více